Jak dobrać idealną fryzurę do naszego kształtu twarzy?

kobieta z krótkimi włosami

Wiele osób spotyka się z sytuacją, gdy to fryzjerka pyta nas ”jak ścinamy?”, a my nie znamy odpowiedzi. Nie jesteśmy specjalistami od urody by wiedzieć jaki kształt włosów, jaki ich styl, będzie pasować do nas najlepiej. Spędzamy sporo czasu na rozmyślaniu dotyczącym zmiany fryzury, szukamy inspiracji w modowych magazynach i internecie, by i tak okazało się, że to co sobie wymarzyliśmy nie wygląda dobrze na naszej głowie. Nie jest to łatwa decyzja. Zarówno mężczyźni jak i kobiety muszą się z nią mierzyć. Mimo to jest nadzieja. Wystarczy poznać kształt swojej głowy. To od niego zależy to jak nasze włosy będą się układać. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i wybierzemy piękną fryzurę, która będzie do nas pasować.

Jakie kształty głowy wyróżniamy?

Nasze głowy są naszą najbardziej definiującą cechą fizyczną i ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest twój kształt. Kształty twarzy są dość różnorodne i indywidualne, ale możemy wyróżnić cztery główne kształty głowy.

  • Okrąg: To jest kształt głowy większości ludzi. Wysokość i szerokość takiej twarzy są praktycznie równe. Charakteryzuje się tym, że twarz jest zaokrąglona, pełna, bez wyraźnych kątów. Najdalej od siebie znajdują się punkty na wysokości kości policzkowych, a najbliżej punkty na czole i na linii żuchwy.
  • Owalny: owalny kształt głowy ma dłuższą górę niż dół i można go opisać jako zaokrąglony po bokach z punktem na czole. Ponownie najdalej od siebie znajdują się punkty na wysokości kości policzkowych, a ten na czole i na linii żuchwy są prawie równe.
  • Diament: Jest dość podobna do głowy owalnej, z tą różnicą, że punkty wzdłuż czoła i żuchwy znajdują się zdecydowanie bliżej siebie. W przypadku takiego kształtu podbródek jest najczęściej trójkątny.
  • Kwadrat: To kształt bardzo prostej głowy. Odległości miedzy wszystkimi trzema punktami (czoła, kości policzkowych i linii żuchwy) są niemal identyczne. Podobnie ma się kwestia szerokości i wysokości twarzy. Charakterystyczne jest także niskie i dość szerokie czoło.

Fryzura dla osoby o okrągłej twarzy

Ważne jest, aby znaleźć pasującą fryzurę do kształtu twarzy. Najważniejszą rzeczą przy wyborze fryzury dla osoby o okrągłej twarzy jest wybór takiej, która sprawi, że jej twarz będzie mniej okrągła. Na przykład krótkie fryzury działają, ponieważ wydłużają twarz. Dlatego najlepsza fryzura, która sprawdzi się u osób o okrągłej twarzy, to krótki, teksturowany styl. Krótka długość z przodu i z tyłu linii włosów pomoże zminimalizować lub złagodzić okrągłość twarzy. Możesz również zwiększyć objętość, używając warstw u góry i po bokach, aby dodać pełni i tekstury. Pomocne mogą być również grzywki, które odciągają uwagę od okrągłości twarzy w kierunku oczu. Okrągła twarz nie wymaga fryzury, która podkreśla wysokie kości policzkowe.

Jaką wybrać fryzurę dla osoby o owalnej twarzy?

Jeśli masz owalny kształt twarzy, najlepszą fryzurą do wypróbowania jest krótka fryzura z odrobiną objętości. Ta fryzura pomoże podkreślić linię szczęki, kości policzkowe i naturalną krzywiznę na dole ucha. Zależy nam na tym by odwrócić proporcje poprzez optyczne wydłużenie owalu twarzy. Dzięki temu owalna twarz nie będzie sprawiać wrażenia tak pulchnej. Podstawową radą będzie zapuszczenie długich włosów i noszenie prostych kosmyków. Zdecydowanie trzeba unikać prostych grzywek, które sprawią, że uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli masz owalną twarz to zastanów się nad kręconymi lub falującymi lokami, aby uzyskać naprawdę długie włosy i ciekawe boczne grzywki. Dopuszczenie dłuższych kosmyków włosów na przód twarzy również ładnie ją oprawi. Jeśli dana osoba ma owalny kształt twarzy, powinna rozważyć fryzurę, która jest krótka po bokach i długa na górze.

Twarz w kształcie diamentu – jaka fryzura?

Jeśli mamy twarz w kształcie diamentu zależy nam złagodzeniu wystających kości policzkowych. Choć uważane są one za atut to czasem trzeba je lekko przykryć. Z tego powodu zalecamy unikać prostych grzywek i prostych gładkich włosów. Lepiej sprawdzą się takie fryzury, które odsłonią czoło i brodę, a lekko przykryją policzki. Włosy do ramion, dłuższe fale i loki będą tutaj idealne. Upinać je możesz dowolnie, wszystko zależy od Ciebie i od tego jak bardzo chcesz eksponować kości policzkowe. Jeśli nie zależy Ci na tym, to postaw na upięcia, gdzie to kosmyki włosów będą lekko opadały na policzki. Mimo wszystko w tej kwestii masz sporą dowolność.

Jaka fryzura dla osoby o kwadratowej twarzy?

Jeśli dana osoba ma kwadratową twarz, powinna wybrać fryzury, które są krótsze i nie mają zbyt dużej objętości. Zależy nam na tym, by załagodzić rysy twarzy i trzeba brać to pod uwagę podczas planowania fryzury. Powinny tutaj pomóc włosy półdługie z grzywką na bok, albo fale, bądź też loki. Ważne jest jednak by nasze uczesanie nie dodawało dodatkowych centymetrów na wysokości kości policzkowych, oraz by nie korzystać z geometrycznych cięć. Jednym ze stylów byłaby warstwowa fryzura bobowa, która ma warstwy przycięte na różne długości, aby utrzymać objętość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *